Soğutma Tekniği

Bulaşık Makinesi Çok Gürültülü Çalışıyor

Bulaşık makineleri yüksek su sıcaklıklarında en zorlu yağ ve kirleri dahi bulaşıklarda tahribata neden olmadan çıkartır. Ayrıca elde yıkamaya oranla daha düşük su tüketimi de gerçekleştiren bulaşıkların yıkanmasına yardımcı oluyor. Bulaşık makineleri bu şekilde pek çok farklı etken ile etkileşim halinde kaldığından zaman içerisinde ya mekanik ya da elektronik devre arızaları yaşayabiliyor. Bulaşık makinelerinde kullanılan ileri teknoloji ile yüksek dayanıklılık taşıyor. Ayrıca bulaşık makinelerinin kullanılan ileri teknolojileri düşük desibelde çalışma gerçekleştirebilme fırsatı sunuyor. Bulaşık makinelerinin eğer çalışması sırasında olağan dışı seviyede bir gürültüde çalışma sesi geliyor ise bu durum bulaşık makinesinin belirli bir aksamında problem olduğunu gösterir. Uzman ve deneyimli Suadiye Arçelik Servisi merkezi teknisyenleri, bulaşık makinesinin çalışması sırasında çıkarmakta olduğu ses üzerinden olası arıza kaynağını belirleyerek, gerekli olan müdahaleleri yerinden çıkarmaktadır.

Bulaşık makinelerinde gürültülü çalışma genel olarak bulaşıkların hatalı yerleştirilmesinden kaynaklı olarak ortaya çıkar. Bulaşıkların hatalı yerleştirilmesi nedeni ile çevresindeki bulaşıklara çarpması ya da makine fıskiyesinin bulaşıklara çarpması gibi bir durum ortaya çıkar ki bunun sonucunda da bulaşık makinesinde gürültülü çalışma meydana gelir. Bu tip sorunlar doğru bulaşık yerleşimi ile çözülebilir. Ancak böyle bir durum mevcut değil ve bulaşık makinesi çalışırken çok fazla ses yapıyor ise Küçükbakkalköy Arçelik Servisi merkezi uzman teknisyenlerinin profesyonel servis müdahalelerine en kısa zaman dilimi içerisinde başvuruda bulunulması gerekir. Çünkü bu tip bir durum bulaşık makinesinin özellikle mekanik aksamında bir problem meydana geldiğini gösterir. Aynı zamanda da söz konusu arızanın daha da ciddi boyutlara ulaşmasının önlenmesi açısından bulaşık makinesinin gürültülü çalışmasına neden olan arızalı mekanik parçaya gerekli müdahalelerin en kısa süre içerisinde yapılması gerekir.

Bulaşık makinesinin fazla sesli çalışması düz zeminde bulunmaması ve ayaklarının zemine uygun şekilde ayarlanmaması yüzünden de gelebilir. Dudullu Arçelik Servisi merkezi uzmanları, bu tip bir durumda makinenin düz ve sağlam şekilde kalmasını sağlayacak biçimde ayaklarını ayarlamaktadır. Eğer sorun makine motoru ya da fıskiye gibi mekanik parçalardan geliyor ise öncelikle arızanın onarımı için müdahale edilir. Ancak müdahalelerden sonuç alınamaması ya da verimli/kaliteli bir sonuç oluşturulamaması durumunda parça değişimi ile cihazdaki arızalı mekanik parçanın değişimi gerçekleştirilir. Böylelikle hem gürültülü çalışma sorunu giderilir hem de ilerleyen süreçte yaşatabileceği olası daha ciddi arızalanmalarında önceden engellenebilmesi sağlanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici

Reklam engelleyici eklenti kullandığınızı fark ettik. Muhendisiz.Net web sitesini verimli kullanabilmek için lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.