Hakkımızda

Muhendisiz.Net sitesi, mühendis olan, olmak isteyen ve kendini mühendis olarak gören herkesin erişebileceği, aradığı bilgileri bulabileceği ve elindeki bilgileri paylaşabileceği bir sosyal paylaşım alanıdır.

Mühendislik konusunda teknik bilgileri derleyip sizlerle paylaşmakta, formülleri unutanlar için tekrar yazarak açıklama olarak anlatarak sizlere hatırlatmakta, yeni teknolojileri araştırarak sizlere tanıtmaktayız. Bilim ve teknoloji alanında önce sitelerden bir tanesi olan muhendisiz.net uzun bir aradan sonra yenilenmiş ekibi ile tekrar sizlerle. Ülkemizdeki teknik konu eksikliğini sizlerle paylaşacağımız içerikler, belgeler ve dokümanlar ile kapatmaya çalışacağız.

Sitemiz anasayfa ve forum sayfasından oluşmaktadır. Ders notları, sınav soruları, sunumlar, yeni makaleler ile sizlere eşsiz bir kaynak oluşturarak aradığınız konularda ufkunuzu açmaya çalışıyoruz. İçeriklerimiz yazarlarımız tarafından oluşturulmakta olup yeni yazarlara her zaman kapımız açıktır. Yazarlık başvurusu için bizlerle iletişime geçmeniz yeterlidir. ( Bkz. İletişim)

Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili sorularınız olması durumunda ilgili içeriğin altına yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz. Site yönetimi veya konusunda ilgili kişiler sorunuza kısa sürede yanıt verecektir. Site ile ilgili her türlü teknik, idari, reklam, sponsor, öneri, şikayet gibi içerik ile ilgisi olmayan konularınız için iletişim sayfamız üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. (Bkz. İletişim )

Kendimizi ve amaçlarımızı biraz anlattıktan sonra sözü mühendis yeminine bırakıyoruz.

Mühendisin Yemini

Bana verilen Mühendislik ünvanına daima lãyık olmaya;

Onun bana sağladığı yetki ve yüklediği sorumluluğu bilerek,

Hangi şartlar altında olursa olsun,

Onları ancak iyiye kullanmaya;

Yurduma ve insanlığa yararlı olmaya,

Kendim ve mesleğimi maddi ve manevi alanlarda yükseltmeye çalışacağıma

Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.

Yazacaklarımız çok fazla, paylaşacaklarımız dünyalar kadar fakat şimdilik sizi sıkmama adına yazımızı sonlandırıyoruz. Bizi en iyi siz anlatırsınız diyerek sözü size bırakıyoruz.

Mühendisiz.net

Reklam Engelleyici

Reklam engelleyici eklenti kullandığınızı fark ettik. Muhendisiz.Net web sitesini verimli kullanabilmek için lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.