Soğutma Tekniği

Soğutma Elektrik Devre Elemanları Montajı

Soğutma elektrik devre elemanları montajı, işlem basamakları ve kontrol aşamaları oldukça dikkat gerektirdiğinden bu konulara hassasiyet göstermek gerekmektedir. Bu dikkati gösterebilenler işinde başarılı ve belki de iş ortamında tercih sebebi olacaklardır.

Besin ürünü, ticaretinde ve tüketiminde mevcut soğutma zincirinde yer alan yatırımcı firma ve kuruluşlar genellikle ve soğutma devrelerinin montajı ve işletmenin sağlıklı sürdürülmesi yönünden teknisyenlik hizmetine ihtiyaç duyulmakta soğutma sistemlerini kendileri yönünden ve haklı olarak sizleri tercih etmektedirler. Ancak, büyük boyutlu endüstriyel soğutma sistemlerinde, teknik bilgiyle uygulamayı bir arada yürütecek eleman sayısı azdır. Her ikisinden biri eksik kalmada, bu da soğutma sektörünü kötü yönde etkilemektedir. Bu modül size soğutma elektrik devre elemanlarının montajı konusunda gerekli bilgileri kazandırmak ve sanayi uygulamalarını atölye ortamında uygulama imkanı sağlayarak el becerilerinizi geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Önemli olan sadece kendi hedeflerimizi gerçekleştirmek değil, kullanıcının ve yatırımcının imkan ve ihtiyaçları dahilinde soğutma tesis ve teçhizatı projelendirilmesi, imalatı ve pazarlanması ile insanlığın hizmetine sunulmasıdır. Böylelikle sizler bu ülkenin insanlarına hatta ihracat yapılması ile tüm insanlığa hizmet edecek olmanız, öğrenme şevkinizi artıracaktır.

Soğutma Elektrik Devre Elemanları Montajı, Megep tarafından hazırlanmış olup, Milli Eğitim Bakanlığınca ücretsiz olarak verilmiştir. Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı başlığı altında yayınlanmaktadır.

Bu yayın, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve öğretim programlarında yer alan yeterlikleri kazandırmaya yönelik olarak öğrencilere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmış bireysel öğrenme materyalidir.

Soğutma Elektrik Devre Elemanları

Soğutma Elektrik Devre Elemanları
Soğutma Elektrik Devre Elemanları

Kaynak: Megep, Mesleki ve Teknik Eğitim Programlar ve Öğretim Materyalleri, , megep.meb.gov.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici

Reklam engelleyici eklenti kullandığınızı fark ettik. Muhendisiz.Net web sitesini verimli kullanabilmek için lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.