Enerji

Kombi Bakımında Neler Yapılmalıdır?

Günümüzde ısıtma amaçlı kullanmakta olduğumuz tüketici elektroniğinin başında gelen kombilerimiz gün geçtikce yaygınlaşmış durumdadır. Evlerimizde işyerlerimizde ısıtma amaçlı kullanmakta olduğumuz kombilerimizin uzun kullanımlar sonucunda bakım yapılmaya ihtiyacı vardır. Kombi cihazlarımızın bakımlarını işin ehli ve sektörde resmi faaliyet gösteren firmalara yaptırmayı tercih etmeliyiz. Resmi olarak hizmet vermeyen firmalara işlem yaptırmak hem cihazlarınız açısından hemde iş güvenliği açısından büyük bir risk oluşturabilir. Karabağlar arçelik servisi uzun yıllardır tamir bakım onarım konusunda sektörde yetkili servislerde stajerlik ve teknisyenlik görevi yapmış olan birer çalışma bireyi ile hizmet vermektedir. Tavsiyemiz siz değerli tüketicilerimiz bakım zamanı gelmiş ısıtma cihazlarınız için öncelikle markanın yetkili servis kurumlarına ulaşmanızı, daha sonrada firma olarak size en yakın bölgede faaliyet gösteren işletmelerini tercih etmeniz yönündedir.

 Kombi Bakımı Aşamaları

 İlk işlem olarak iş güvenliği açısından kombinizin elektrik ve gaz hattı, su girişi kapatılır. Daha sonraki aşamada cihaz ve sistemdeki su boşaltılarak, kullanım suyu filitresi ve kalorifer suyu filitreleri çıkarılarak bir fırça aracılığı ile gözenekler açılana kadar temizlenir. Genleşme tanklarında  bulunan hava barmetre aracılığı ölüçülür standart ölçüde hava bulunmuyorsa genleşme tankına uygun şekilde hava basılarak sibop kapağı kapatılır. ( Genleşme tankının havası eskik olması durumunda kombilerde su eksiltme durumları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Gaziemir arçelik servisi ) Baca fanı kontrol edilmelidir ortamdan oluşan toz toprak gibi dış etkenler fanın yapraklarında olarak hava sirkülasyonunu düşürebilir. Yanma odasında oluşan toz temizlenerek iyonizasyon ateşleme çubukları bir zımpara yardımı ile temizlenir. Yanma odası temizliği de yapıldıktan sonra cihazlarda bulunan sıcak su ntc ve kalorifer suyu ntcleri oksit kontrolleri yapılmalıdır. Çift eşanjörlü kombilerde plakalı eşanjör temizliğinide önem verilmelidir, mutlak temizlenmelidir. Voltaj ve topraklama ölçümleri yapılmalıdır. Buca arçelik servisi bu işlemleri sırasıyla kontrol ederek sizler için profesyonel bir servis onarım bakım raporu hazırlamaktadır. Firma tarafından yapılan işlemler mutlak süretle belgelenmeli ve kullanıcılara teslim edilmelidir.

Kombi bakımlarınızı zamanında yaptırırsanız cihazların kullanım ömürleri uzamaktadır ve kombi ısıtma cihazları en yüksek performansta çalışırak en düşük maliyetle sizlere hizmet vermektedir. Bakımdan sonra cihazın bundan sonraki kullanımı hakkında ve cihazlarda görülen bir defarmosyon, işlev görme özelliğini yitirme gibi teknik bilgiler, yapılması ve yapılmaması gereken kullanım bilgilerini müşterilere sunmak çok önemli bir usustur.

Kaynak: https://tr.servisw.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici

Reklam engelleyici eklenti kullandığınızı fark ettik. Muhendisiz.Net web sitesini verimli kullanabilmek için lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.