Soğutma Tekniği

Klima Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Klimanız Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Klimanızda esnasında duyulan çıtırdama sesi gövdesinin sıcaklık değişimi sebebiyle genleşmesinden veya büzülmesinden kaynaklanır, normaldir.
  • Çalışma esnasında veya kapattığınızda duyulan lıkırdı/hışırtı benzeri ses klima sisteminin içinde dolaşan gazdan kaynaklanır. 2-3 dakika süresince duyulur, normaldir.
  • Klimanız, çalışma düğmesine basıldıktan 4 dakika sonra yada soğutma yapar.Bu bir arıza değildir.
  • Çok soğuk havalarda klimanız ısıtma komutunda çalışırken dış ünitede buzlanma oluşur. Klimanızın microişlemcisi bu buzlanmayı çözmek için belirli aralıklarda klimanızı defrost modunda çalıştırır. Bu esnada klimanız ısıtma yapmaz. Bazı klima modelleri bu esnada soğuk hava üfleyebilir. Dış hava şartlarına bağlı olarak defrost süresi 4-7 dakika sürebilir, bu bir arıza değildir. Bu esnada klimanızı kesinlikle kapatmayın. Defrost işlemi tamamlanınca klimanız ısıtmaya devam edecektir.
  • Klimanızı kullanırken hem konfor şartlarını sağlamak hem de tasarrufu yapmak için klimanızı sizin için en ideal sıcaklık ayarında ve sürekli çalıştırın. Tavsiye ettiğimiz sıcaklık değerleri yazın 21-23 0C, kışın ise 24 -26 0C’ dir. Klimanızı sıcaklık ihtiyacınızın fazlasına ayarlayıp sık sık kapatıp açmanız, hem konfor şartlarını sağlamanızı engelleyecek hem de elektrik faturanızı yükseltecektir
  • Elektrik tasarrufu ve konfor şartlarını sağlamak amacıyla klima almadan önce ihtiyacınız olan klima kapasitesini tesbit etmek için sitemizin “Hızlı ” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici

Reklam engelleyici eklenti kullandığınızı fark ettik. Muhendisiz.Net web sitesini verimli kullanabilmek için lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.