Genel Konular

2022 Enerji Yöneticisi Sınav Sonuçları Açıklandı

9 Nisan 2022 tarihinde yapılan 2022 Enerji Yöneticisi Sınav Sonuçları Açıklandı. Sınav sonucunda başarılı olanların sertifikalarını alabilmeleri için aşağıdaki evraklar ile birlikte sertifika ücretini yatırarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığına göndermeleri gerekmektedir.

Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlığı tarafından yapılan sınav sonuçlarına ilişkin duyuru ve gerekli açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

2022 Enerji Yöneticisi Sınav Sonuçları

27/10/2011 tarih ve 28097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik” ve “Enerji Verimliliği Eğitim ve Sertifikalandırma Faaliyetleri Hakkında Uygulama Usul ve Esasları” hükümleri uyarınca,  enerji yöneticisi” ve/veya etüt-proje eğitimine katılanlara sertifika verilebilmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) tarafından 09 Nisan 2022 tarihinde düzenlenmiş olan “Enerji Yöneticisi”,“Sanayi Etüt-Proje”ve “Bina Etüt-Proje” Merkezi Sınav Sonuçları aşağıda verilmektedir.

Sınav Adı: Merkezi Sınav

Sınav Tarihi: 09 Nisan 2022 

DİKKAT:

1.Merkezi sınavlarda başarılı olanların Sertifikalarını alabilmeleri için ekinde kimlik fotokopisi, 2 adet güncel fotoğraf ve 60 TL sertifika ücretinin aşağıda verilen banka hesap numarasına yatırıldığına dair Dekont bulunan ve aşağıda örneği bulunan Dilekçe veya Kurumları / Şirketleri tarafından yazılmış Resmi Yazı ile Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

BANKA BİLGİLERİ

Hesap ismi (Alıcı)        :    Enerji Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğü

Şube adı                         :    T.C. Merkez Bankası Ankara Şubesi

Hesap No                       :    TR 57 0000 1001 0000 0350 154015

Açıklama                       :    Açıklamaya “ EVÇED – SERTİFİKA ÜCRETİ” İfadesi mutlaka yazılmalıdır.

2.Sınava giren kişinin sınav sonucuna itirazı olması durumunda kişi, sonuçların Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı tarafından elektronik ortamda açıklandığı tarihten itibaren en geç 10 işgünü içerisinde “Enerji Yöneticisi ve Etüt-Proje Eğitimleri Sertifikalandırma Sınav Kılavuzu” eklerinden Ek-1’de yer alan “Dilekçe Örneğini” kullanarak, sınav sonucunun incelenmesi için Başkanlığımıza başvurmalıdır. Sınav sonucuna yapılan yazılı itirazlar sınav komisyonu tarafından değerlendirilecek ve sonucu on iş günü içinde kişiye yazılı olarak bildirilecektir. Söz konusu kılavuza yukarıdaki linkten ulaşılabilmektedir.

2022 Enerji Yöneticisi Sınav Sonuçları Açıklandı
2022 Enerji Yöneticisi Sınav Sonuçları Açıklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici

Reklam engelleyici eklenti kullandığınızı fark ettik. Muhendisiz.Net web sitesini verimli kullanabilmek için lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.