Kabil Soğutma

Kabil Soğutma
Yetkili Kişi
Cemal Kabil
Adres
İkitelli O.S.B. Demirciler San.Sit. F2 Blok No:455/b Küçükçekmece istanbul
Firma Hakkında

Üretmiş olduğumuz paslanmaz hijyenik su soğutma cihazları fırın sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanmıştır. En önemli özelliği tasarımının silindir şeklinde olması, soğutma işleminin su tankı çevresinden ve parçalı şekilde gerçekleşiyor olmasıdır. MS-C300 ve MM-D600 modelimiz 3 parçalı ML-X900 modelimiz 4 parçalı şeklide suyu soğutmaktadır. (parçalı şekilde soğutma işlemini ancak cihaz çalışırken gözle görülmektedir) cihazın daha sağlıklı çalışabilmesi için soğutma işlemi mikroskobik dijital termostatla kumanda edilip termostata yüklenen defrost programı sayesinde soğutma kompresörü stop edilip herhangi bir ısıtıcı veya sıcak gaz kullanmadan suyun içerisinde yapmış olduğu buzu çözerek parçalı şekilde yüzeye çıkıyor. Çıkan bu buzlarla cihazda ikinci bir enerjiyi elde ediyoruz

Kullanıcı cihazdan soğuk su aldığında şebeke suyu kazan suyunu flatör vasıtasıyla tamamlarken yüzeye çıkan buzların üstüne dökülüyor ve eriterek ön soğutma gerçekleşmiş oluyor.

· Ayrıca cihazımızı arıza yapmaya zorlayan; kondenser (radyatör) kirliliği, fan motoru arızası, gaz kaçağı gibi durumlarda cihaza takmış olduğumuz kombine termostat sayesinde enerjiyi keserek cihazı korumaya alır.

· Cihazın enerji tasarrufuna gelince serpantinli su soğutma cihazlarına nazaran yapılan testler sonucu %60 tasarruf sağladığı görülmüştür.

· MS-C300 model kapasitesi 3000-4000 tekli ekmek üretimi yapan fırın için.

* MM-D600 model kapasitesi 5000-7000 tekli ekmek üretimi yapan fırın için.
* ML-X900 model kapasitesi 9000-11000 tekli ekmek üretimi yapan fırın için.
* R-650 kalıp buz makinesi (makine ayrıntısı için www.kabilsogutma.com)

· Yüksek soğutma kapasiteli modeller sipariş halinde özel olarak imal edilmektedir.

· Fırın sektöründe kullanılan su soğutma cihazlarının %80 i bakır boru suyun içerisinde serpantin şeklindedir. Fakat dikkat edilmeyen önemli bir husus devamlı gözden kaçmaktadır, bakır serpantin suyu soğuturken kimyasal yapısı gereği bakır oksiti suya salgılar ve bu sudan yapılan hamurla pişen ekmek soframıza kadar gelir. Ekmeğin yaklaşık %35inin rutubet olduğunu düşünürsek soframıza kadar gelen ekmeğin %35inin bakır oksitli su olduğu doğrulanmış oluyor. Biz bu sorunu gıda mühendisleri odasıyla konuştuk bu şartlarda üretilen ekmeğin insan sağlığına verebileceği zararlar hakkında bize söylenenler; beyinde ileriki yıllarda anlaşılabilecek tahribat, zeka kaybı, bağışıklık sisteminin zayıflaması v.s. gibi üzüntü verici terimlerden bahsettiler. Bütün bu gelişmeler sonrasında serpantinli su soğutma cihazlarında yapmış olduğumuz deneylerden en çok dikkatimizi çeken serpantinli suya koyulan canlı balığın 15 dk içerisinde ölmüş olmasıydı.

35 yıllık mesleki kariyerimizle, fırın sektörü için 2003 yılından itibaren hijyenik su soğutma cihazı ve buz makinesi üretimine başladık, İSK SODEX08 ve COOLEXPO09 İstanbul soğutma fuarında makinelerimiz ilk kez tüketiciyle buluştu. Standımızı yaklaşık 1400 kişi ziyaret etti ve gerek meslektaşlarımız gerekse genel ziyaretçiler arasından yüzlerce kişi tebrik etti. Gelecekte 2010 yılının nisan ayında düzenlenecek olan İBATECH ekmek, pasta makineleri teknolojileri fuarında standımızı ayırdık ve orada sergileyeceğiz.

İş Telefonu
0212 671 46 06
Fax
0212 671 46 07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici

Reklam engelleyici eklenti kullandığınızı fark ettik. Muhendisiz.Net web sitesini verimli kullanabilmek için lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.