Hoş Geldin, Mühendis!

Tüm mühendislerin ve mühendis adaylarının yer aldığı forum sayfamıza kayıt olmalısınız. Kayıt olduktan sonra tüm ders notlarına, teknik dokümanlara erişim sağlayabilecek, sorularınızı sorup cevaplar verebileceksiniz. Sitemiz tamamiyle ücretsiz olmakla birlikte Mühendis Puanı sistemi uygulamaktadır.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Premium Abonelik 📢

Premium abonelik ile sitemizi reklamsız gezebilir, dosyaları sınırsızca indirebilirsiniz.

Daha Fazlası

[Muhendisiz.NET] Tekrar Sizlerleyiz! 🎭

Mühendisiz.NET sitesi forum ve blog sayfası olarak tekrar yayın hayatına başladı. 🤩 Sizlerde forum sayfamıza üye olabilir ve mühendis topluluğumuza katılabilirsiniz.

Daha Fazlası

Mühendis Puanı Sistemi🏆

Bilgi paylaştıkça çoğalır felsefesini benimsemiş olmamız nedeniyle Mühendis Puanı sistemini uygulamaya aldık. Dökümanları indirebilmek için bazı paylaşımlarda bulunmalısınız. 📨

Daha Fazlası
  • Dosya indirebilmek için 2 Mühendis Puanına ihtiyacınız var. Konuya yorum atarak 1 MP Not paylaşarak 6 MP kazanırsınız.
    Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. (Mühendislik Puanı (MP) Nedir?)
  • Mühendis Puanı kazanmaya vakti olmayanlar için ücretli premium üyelik sistemi aktif edilmiştir.
    (Premium Üyelik SATIN AL)

Siemens NX Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Mühendis

Yönetici
Moderatör
Mühendis Puanı
2,328
BÖLÜM
Makine Müh

Siemens NX​

Siemens NX, işletmelerin sanal ortamda endüstriyel tasarım ve üretim yönetimi yapabilecekleri bir yazılım paketidir. Kapsamlı araç setleri sayesinde zamandan ve maliyetten tasarruf edilerek, işletmeler daha hızlı tasarım yapabilirler. Siemens NX, endüstriyel sektörde kullanılan diğer CAD/CAM yazılımlarına göre daha kapsamlı özelliklere sahiptir. Siemens NX, birçok özelliği ve ara yüzü ile sektörde lider bir üründür.

Bu yazılım sayesinde, endüstriyel üretim süreçleri yönetimi daha rahat bir hale gelir ve tasarım süreci daha etkili bir şekilde gerçekleştirilir. Siemens NX, bulut bilişim teknolojisi desteği, verimlilik artırma araçları, 3D yazdırma ve prototipleme gibi özellikleri sayesinde sektörde öncü konumdadır.

Siemens NX'nin Temel ÖzellikleriSiemens NX'nin Ne İşe Yarar?
• Kapsamlı araç setleri• Sanal ortamda endüstriyel tasarım ve üretim yönetimi
• İleri seviye simülasyon ve analiz modülleri• Tasarım sürecinde etkinlik arttırıcı araçlar
• Bulut bilişim teknolojisi desteği• Zamandan ve maliyetten tasarruf
• Kullanışlı ara yüzü• Endüstriyel sektörde lider bir yazılım
Siemens NX, birçok endüstriyel sektörde kullanılabilen bir yazılım paketidir. Otomotiv, havacılık, makine sektörleri gibi birçok alanda kullanılabilir. Bu sayede, sektördeki birçok işletme bu yazılımı tercih etmektedir. Yazılımdaki araç setleri sayesinde, tasarım süreci daha etkili bir şekilde yönetilir ve bu süreçte zamandan ve maliyetten tasarruf edilir.

Ayrıca, Siemens NX ile 3D yazdırma ve prototipleme imkanı da sağlanır. Bu imkan sayesinde, tasarım süreci daha hızlı bir şekilde tamamlanır ve üretim sürecine geçilir. Endüstriyel sektördeki işletmelerin tasarım süreçlerinde Siemens NX kullanması, verimliliklerini artırır ve iş akışlarını daha rahat bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur.

Siemens NX'nin Temel Özellikleri Ve Arayüzü​

Siemens NX, mühendislerin endüstriyel tasarım, mühendislik ve üretim işlemlerinde kullandığı bir yazılımdır. Bu yazılım, hassas tasarım, modelleme, analiz, simülasyon ve üretim işlemlerini yürütmek için özellikle büyük otomotiv, havacılık ve savunma sanayi gibi sektörlerde tercih edilmektedir.

Siemens NX'nin temel özellikleri arasında güçlü bir 3D modelleme aracı, verimli veri yönetimi, tasarım sürecinde izlenebilirlik ve diğer CAD/CAM sistemleriyle etkileşim özellikleri yer alır. Kullanımı kolay arayüzü, mühendislerin hızlı ve doğru bir şekilde tasarım ve analiz çalışmalarını gerçekleştirmelerine olanak tanır. Ayrıca, NX'in otomatik meshleme özelliği, kullanıcıların modelleme sürecini hızlandırır, simülasyon ve analiz işlemlerini optimize eder.

NX'in Temel Özellikleri
3D modelleme aracıVerimli veri yönetimi
Otomatik meshleme özelliğiDiğer CAD/CAM sistemleriyle etkileşim özellikleri
Siemens NX'nin arayüzü, kullanımı kolay ve son derece özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir. Kullanıcılar, araçları ve menü seçeneklerini ihtiyaçlarına göre ayarlayabilirler, böylece verimliliklerini artırabilirler. NX'in kullanıcı dostu arayüzü, mühendislerin modelleme, analiz ve diğer tasarım işlemlerinde hızlı ve verimli çalışmalarına yardımcı olur.

Siemens NX'nin temel özellikleri ve arayüzü, geniş bir yelpazede özelleştirilebilirlik ve etkileşim özellikleriyle donatılmıştır. Bu nedenle, mühendislerin endüstriyel tasarım, mühendislik ve üretim işlemlerinde optimal bir verimlilik ve doğruluk ile çalışmalarına yardımcı olur. Siemens NX, endüstriyel tasarım ve mühendisliğin geleceği için önemli bir role sahip olmaya devam edecektir.

Siemens NX İle CAD/CAM Entegrasyonu​

Siemens NX, CAD/CAM entegrasyonu konusunda oldukça güçlü bir yazılımdır. NX'in CAD/CAM entegrasyonuna sahip olması, bir tasarımın üretim aşamasına geçiş yapmasının kolaylaştırılmasını ve hızlandırılmasını sağlar. Aynı zamanda, üretim sürecindeki hataların azaltılmasına da yardımcı olur. Bu sayede kullanıcılar, hem tasarım hem de üretim süreçlerinde verimliliklerini artırabilirler.

NX'in CAD/CAM entegrasyonu aşamasında, tasarım verileri doğrudan üretim verilerine dönüştürülür. Bu sayede, ürünlerin prototiplerinin oluşturulma süreci de oldukça hızlanır. Sonuç olarak, ürünler daha kısa sürede pazara sunulur ve rekabet avantajı elde edilir.

• NX, tasarım verilerini doğrudan üretim verilerine dönüştürür
  • Ürünlerin prototip süreci hızlanır
  • Ürünler daha kısa sürede pazara sunulur ve rekabet avantajı elde edilir
Bunun yanı sıra, NX'in CAM entegrasyonu sayesinde, parça yüzeylerinin tarama işlemleri, kesme oluşturma işlemleri ve işleme yollarının oluşturulması gibi üretim sürecinin her aşamasında doğrudan CAM verileri kullanılır. Bu da üretim sürecinde yapılan hataların azaltılmasına ve maliyetlerin düşürülmesine katkı sağlar.

AvantajlarDezavantajlar
- Tasarım ve üretim süreçleri arasındaki süre kısaldı
- Üretimde yapılan hatalar azaltıldı
- Rekabet avantajı elde edildi
- NX, diğer yazılımlara göre daha pahalı
- Kullanımı diğer yazılımlara göre daha karmaşık
Genel olarak, Siemens NX'in CAD/CAM entegrasyonu özellikleri, üretim sürecindeki verimliliği artırmak ve hataları azaltmak için oldukça faydalıdır. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar, tasarım ve üretim süreçleri arasındaki mesafeyi kısaltarak daha hızlı ve daha doğru sonuçlar elde edebilirler.

Siemens NX İle Tasarım Ve Modelleme İşlemleri​

Siemens NX, CAD/CAM alanındaki en popüler yazılımlardan biridir. Özellikle tasarım ve modelleme işlemleri için oldukça etkilidir. Siemens NX kullanarak, mükemmel ürünler tasarlayıp, onları kolayca modelleyebilirsiniz.

Birçok tasarım işlemi Siemens NX ile yapılabilmektedir. Bunlardan en popüler olanlarından biri, tasarım işlemidir. Tasarım işlemi, bir ürünün biçimini belirlemeyi ve ürünün olası şekillerini belirlemeyi içerir. Siemens NX, tasarım işlemini oldukça kolaylaştıran birçok araca sahiptir. Sadece birkaç tıklamayla, ürünlerinizi tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Siemens NX aynı zamanda modelleme işlemleri için de oldukça popülerdir. Modelleme işlemi, ürünlerinizin gerçek dünya koşullarında nasıl hareket edeceğini belirlemek için kullanılır. Siemens NX, modelleme işlemini oldukça basit hale getiren birçok araca sahiptir. Örneğin, doğru materyaller kullanarak ürünlerinizi modelleyebilir ve teste tabi tutabilirsiniz.

Siemens NX İle Tasarım Ve Modelleme İşlemleri Avantajları
Kolay Kullanım: Siemens NX, kullanımı oldukça basit olan bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Bu sayede tasarım ve modelleme işlemleri oldukça kolay hale gelmektedir.
Kompleks Tasarım İşlemleri: Siemens NX, kompleks tasarım işlemlerini yapabilmeniz için gereken araçlara sahiptir. Bu sayede, her türlü tasarım işlemini kolayca yapabilirsiniz.
Yüksek Verimlilik: Siemens NX, tasarım ve modelleme işlemlerini oldukça hızlı bir şekilde yapmanıza olanak tanır. Bu sayede, çalışma verimliliğinizi artırabilirsiniz.
Siemens NX ile tasarım ve modelleme işlemleri, ürün geliştirme sürecinde oldukça önemlidir. Bu süreçte, ürünlerinizin doğru şekilde tasarlanması ve modellemesi, ürünlerinizin kalitesini artırabilir ve ürün geliştirme sürecinizi hızlandırabilir. Siemens NX, tasarım ve modelleme işlemleri için en popüler yazılımlardan biridir ve bu işlemleri oldukça basit hale getirir.

Siemens NX'de Simulasyon Ve Analiz Yöntemleri​

Siemens NX, üretim sektöründeki en önemli tasarım ve modelleme yazılımlarından biridir. Bu yazılımda, tasarım süreçlerinin her aşamasında kullanılabilecek farklı özellikler bulunmaktadır. Bunlardan biri de simulasyon ve analiz yöntemleri. Siemens NX, gelişmiş simulasyon ve analiz araçlarına sahip olmasıyla dikkat çekmektedir. Bu özellikler sayesinde, ürünlerin daha önce sahip olunamayan detaylı bir şekilde analiz edilebilmesi mümkün olmaktadır.

Simulasyon ve analiz yöntemleri, tasarım sürecinde oldukça önemlidir. Bu yöntemler sayesinde, tasarım aşamasında olası hatalar tespit edilerek gerektiği şekilde düzeltilebilir. Böylece prototip üretiminde oluşacak maliyetler minimum seviyeye indirilebilir. Siemens NX'de bulunan simulasyon ve analiz yöntemleri sayesinde, ürün içerisindeki gerilim analizleri, akışkanlar dinamiği analizleri, termal analizler ve elektromanyetik analizler gibi farklı çalışmalar gerçekleştirilebilir.

Simulasyon ve Analiz YöntemleriFaydaları
Gerilim AnaliziÜrünün ne kadar dayanıklı olacağı analiz edilebilir
Akışkanlar Dinamiği AnaliziÜrünün ne kadar akışkan olduğu ve olası akışkan hataları test edilebilir
Termal AnalizÜrünün aşırı ısınmaması ve gerektiği şekilde soğuması için yapılması gereken testler gerçekleştirilebilir
Elektromanyetik Alan AnaliziÜrünün elektromanyetik alanı taranarak yapılması gereken düzenlemeler belirlenebilir
Siemens NX'de simulasyon ve analiz yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Yazılımın arayüzü, simülasyon ve analizle ilgili farklı seçenekleri barındırmaktadır. Seçilen simülasyon ve analiz işlemi, hızlı bir şekilde tamamlanır ve sonuçlar uygun bir şekilde raporlama edilir. Böylece, tasarım sürecinin her aşamasında yapılacak doğru analizler sayesinde, ürünlerin daha kaliteli olması ve yanlışlıkların minimum seviyeye indirilmesi mümkündür.

Siemens NX İle Verimlilik Ve İş Akışı Artırma​

Siemens NX, CAD/CAM yazılımının önemli bir parçasıdır ve endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu yazılım, tasarım, modelleme ve simülasyon gibi birçok işlemi gerçekleştirmek için kullanılabilir ve işletmelere verimlilik ve iş akışı artırma açısından birçok fırsat sunar.

Siemens NX'nin bir özelliği, kullanıcıların tasarımlarını tek bir yerde oluşturabilmesidir. Kullanıcılar, parçaların boşluklarını ve kısıtlamalarını belirlemek için tasarımları üzerinde çalışabilirler. Bu, tasarım sürecinin hızlandırılmasına ve tasarımların daha hassas olmasına yardımcı olur.

Siemens NX ayrıca, 3D yazıcılar için prototip üretimine izin verir. Böylece, üreticiler tasarım sürecinde prototiplerin test edilmesi ve önemli değişikliklerin yapılması için daha fazla esneklik kazanabilirler. Bunun yanı sıra, Siemens NX, kritik tasarım ve üretim bilgilerinin güvende kalmasını sağlamak için tek bir veri deposu kullanır.

Siemens NX İle Verimlilik Ve İş Akışı Artırma
Tasarımın Hızlandırılması: Siemens NX, tasarımların tek bir yerde yapılmasına izin verir. Bu, tasarım sürecinin hızlandırılması ve tasarımların daha hassas olması anlamına gelir.
Prototip Üretimi: Siemens NX, 3D yazıcılar için prototip üretimine izin verir. Bu da, üreticilerin tasarım sürecinde prototipleri test etmelerine ve önemli değişiklikler yapmalarına olanak tanır.
Güvenli Veri Yönetimi: Siemens NX, kritik tasarım ve üretim bilgilerinin güvende kalmasını sağlamak için tek bir veri deposu kullanır.
Siemens NX ile verimlilik ve iş akışı artırma fırsatları sadece bunlarla sınırlı değildir. Bu yazılım, CAD/CAM işlemlerini optimize etmek için birçok başka özellik ve araç sunar. Bu nedenle, Siemens NX işletmeler için birçok fırsat sunar ve iş akışını optimize etmek isteyen herhangi bir işletme için en iyi seçeneklerden biridir.

Siemens NX'de 3D Yazdırma Ve Prototip Üretimi​

Siemens NX'de 3D Yazdırma Ve Prototip Üretimi, modern teknoloji ile endüstriyel tasarım için yenilikçi yaklaşımlar sunuyor. 3D yazdırma teknolojisi, birçok endüstriyel uygulama alanı için idealdir. Siemens NX ile kullanıcılar, kendi endüstriyel tasarım projelerini geliştirebilir ve bu teknolojinin sunduğu birçok faydadan yararlanabilirler.

Siemens NX'nin 3D yazdırma özellikleri arasında, tasarım öğelerinin modelleme, prototip üretimi, 3D tarama işlemleri ve diğer ilgili endüstriyel uygulamalar yer alıyor. Prototip üretimi özelliği, tasarımcıların birçok farklı tasarım konseptini çabucak tanıtmalarına ve uygulamaların hızlıca keşfedilmesine olanak tanır. Ayrıca, 3D yazdırma teknolojisi, üreticilere, yedek parça ve ürünlerin hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde üretilmesine olanak sağlar.

Bunların yanı sıra, Siemens NX ile endüstriyel tasarım işlemleri, verimlilik, kalite ve hassasiyet açısından büyük bir gelişme kaydedebilir. 3D tarama özelliği, tasarım verilerinin doğru ve hatasız bir şekilde elde edilmesini sağlar. Bu da zaman ve maliyet açısından büyük bir avantaj sağlar. Siemens NX yazılımı, endüstriyel tasarım ve üretim sürecini düzenleyen bir dizi özellik sunar ve bu sayede üreticiler, tasarım zamanından tasarım tamamlama süresine kadar tüm aşamalarda tasarımlarını kontrol edebilirler.

3D Yazdırma ÖzellikleriKolay kullanımHızlı prototip üretimi3D tarama özelliği
Verimlilik ve DoğrulukTasarım zamanından tasarım tamamlama süresine kadar tüm aşamaların kontrolüDoğru tasarım verileriVerimlilik ve kalite açısından iyileştirmeler
3D yazdırma ve prototip üretimi, endüstriyel tasarım işlemlerindeki iş akışını ve üretkenliği büyük ölçüde artıran yenilikçi bir teknolojidir. Siemens NX yazılımı, tasarım ve modelleme işlemlerinden tutun da prototip üretimine kadar tasarımın her aşamasında kullanıcılarına geniş bir işlevsellik sunar. Siemens NX'de 3D yazdırma ve prototip üretimi, endüstriyel tasarımcılar için çok sayıda fayda sağlar ve tasarım süreçlerini daha hızlı, verimli ve doğru hale getirir.

Siemens NX Ve Endüstri 4.0'a Uygunluk​

Siemens NX, sanayinin rakipsiz tasarım ve modelleme yazılımıdır. Son zamanlarda, Endüstri 4.0'ın önde gelen teknolojik gelişmelerine uyum sağlamak için Siemens NX'nin çağdaş otomasyon teknolojileriyle entegrasyonu önem kazanmıştır.

Siemens NX, Endüstri 4.0'ın temel belirleyicileri olan internet bağlantısı, veri paylaşımı ve üretim hattı entegrasyonu gibi işlevsellikleriyle, dijitalleştirme vizyonu için ideal bir araçtır. Endüstri 4.0'a uygun Siemens NX, sanayi firmalarının dağıtılmış ve bağlantılı çevrelerde üretim ve işlemlerini daha iyi bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur.

Siemens NX, verimlilik, hız ve kalite açısından daha yüksek standartlar sunarak Endüstri 4.0'ın entegre ve bağlantılı sistemlerinde kullanım kolaylığı sağlar. Bu özellikleri sayesinde Siemens NX, küresel üretim süreçlerinde rekabet avantajı sağlamak adına, endüstriyel tasarım ve üretim alanında her geçen gün daha fazla kabul görmektedir.

Kullanıcı Dostu ArayüzSiemens NX, kullanıcı dostu bir arayüzle birlikte gelir ve tasarımcıların daha hızlı çalışmasını sağlar. Detaylı ve kapsamlı tasarım özelliklerine sahip olan Siemens NX; tasarım, modelleme, analiz ve üretim süreçleri için tek bir platformda yer alır. Bu şekilde tasarımcılar projelerini daha hızlı ve etkili bir şekilde tamamlayabilirler.
3D Yazdırma ve ÜretimSiemens NX, 3D yazdırma ve prototip üretiminde son derece gösterişlidir. Bu özelliği sayesinde, üretim ve yapım zorluklarını ortadan kaldırırken, hem zamandan tasarruf sağlar, hem de daha verimli bir üretim için gereken tüm kalite standartlarını karşılar. Dolayısıyla, tasarım, prototip oluşturma ve seri üretim arasındaki geçişi daha hızlı ve verimli bir şekilde yapılmasını sağlar.
Analiz ve SimülasyonSiemens NX, analiz ve simülasyon alanında da benzersiz bir özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde tasarlanan modellerin fiziksel özellikleri ve davranışları; stres, sıcaklık, mukavemet ve yorgunluk analizleri gibi kritik bileşenleri üzerinden değerlendirilir. Bu sayede, tasarım aşamasında olası hataların önüne geçilirken, kalite ve verimlilik açısından daha yüksek bir standart sağlanır.
Siemens NX'nin yeni trendlere olan uyumu, her geçen gün daha fazla üretim firması tarafından benimsenmektedir. İleri tasarım özellikleri, prototip oluşturması ve analizleri hızlı bir şekilde yapması, sanayi firmalarının Endüstri 4.0 sürecinde ihtiyaç duydukları güncel teknolojik çözümleri sağlamalarına yardımcı olur.

Siemens NX İle Tasarım Süreçlerinde Yenilikçi Yaklaşımlar​

Siemens NX’nin birçok tasarım işlemi için kullanılabildiğinden bahsettik. Bu yazımızda özellikle Siemens NX İle Tasarım Süreçlerinde Yenilikçi Yaklaşımlar konusuna değineceğiz. Günümüzde tasarımda yenilikçi fikirlerle öne çıkmak oldukça zordur. İşte tam bu noktada Siemens NX, farklı yaklaşımlar sunarak öne çıkmanızı sağlayacak birçok özellik sunmaktadır.

• Benzersiz Geometrik Tasarım Özellikleri: Siemens NX, CAD işlemlerindeki en başarılı programlardan biridir ve tasarım konusunda birçok benzersiz geometrik tasarım özelliği sunar. İleri geometrik tasarım özellikleri, kullanıcıların benzersiz tasarımlar yapmasına olanak tanır.
Siemens NX, tasarım işlemleri sırasında hızlı işlem yapabilme, birden fazla modelleme yöntemi kullanabilme, tasarım hatalarını en aza indirme gibi birçok avantaj sağlar. Bu özellikler, tasarımcıların yenilikçi fikirler geliştirmesine yardımcı olur.

Siemens NX ÖzellikleriFaydaları
Parametrik TasarımKarmaşık tasarım projelerini hızlandırır
Analiz HazırlamaTasarım hatalarını en aza indirir
Kaynak YönetimiVerimliliği ve iş akışını artırır
Siemens NX, ayrıca 3B baskı gibi yenilikçi üretim yöntemleri için hazır olan bir tasarım yazılımıdır. Bu özellik, tasarım ve prototipleme işlemlerini hızlandırır. Ayrıca, Siemens NX, Endüstri 4.0 için uygun bir tasarım yazılımıdır.

Özetlemek gerekirse, Siemens NX’nin yenilikçi fikirler geliştirmek isteyen tasarımcılar için birçok avantajı vardır. Geometrik tasarım özellikleri, hızlı ve hatasız tasarım yapabilme, birden fazla modelleme yöntemi, 3B baskı ve Endüstri 4.0 uyumluluğu gibi özellikleriyle yenilikçi tasarım süreçleri için ideal bir seçenektir.

Siemens NX Kullanıcılarından Örnek Projeler Ve Başarı Hikayeleri​

Siemens NX, bir tasarım yazılımıdır ve birçok sektörde kullanılmaktadır. Bu yazılım, kullanıcıların tasarım süreçlerini kolaylaştırmak, verimliliği artırmak ve iş akışını optimize etmek için birçok özelliğe sahiptir. Siemens NX kullanıcıları, dünyanın dört bir yanındaki firmalarda söz konusu yazılımı kullanarak çok sayıda başarılı projeye imza atmışlardır.

Bir örnek, otomotiv sektöründen verilebilir. General Motors, Siemens NX kullanarak Chevrolet Camaro'nun tasarımındaki sorunları çözmeyi başardı. Sonuç olarak, Chevrolet Camaro hem daha çekici hem de daha verimli bir araç haline geldi. Siemens NX'nin CAD/CAM entegrasyonu işlemleri, tüm süreci optimize ederek tasarımın mükemmelliğini garanti altına aldı.

Bir diğer örnek havacılık sektöründen geliyor. Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi firmalarından olan Turkish Aerospace Industries (TAI), Siemens NX kullanarak Hürjet 270T jetini doğru şekilde tasarlamayı başardı. Siemens NX'nin simülasyon ve analiz yöntemleri sayesinde, TAI tasarımı en ince ayrıntılarına kadar test edebildi ve böylece uçakta herhangi bir hatayı önlemeyi başardı.

KullanıcıProjeBaşarı Hikayesi
General MotorsChevrolet CamaroSiemens NX CAD/CAM entegrasyonu sayesinde tasarımın mükemmelleştirilmesi.
Turkish Aerospace IndustriesHürjet 270TSiemens NX simülasyon ve analiz yöntemleri sayesinde araçta herhangi bir hatanın önlenmesi.
  • Genel olarak, Siemens NX kullanıcıları, yazılımın özelliklerinin ve ara yüzünün kullanım kolaylığına hayran kalmışlardır. Bu yazılımın yenilikçi yaklaşımları ve tasarım sürecindeki verimliliği, kullanıcıların yaratıcılık ve üretkenliğini artırmalarını sağlamıştır.

Son kaynaklar