Hoş Geldin, Mühendis!

Tüm mühendislerin ve mühendis adaylarının yer aldığı forum sayfamıza kayıt olmalısınız. Kayıt olduktan sonra tüm ders notlarına, teknik dokümanlara erişim sağlayabilecek, sorularınızı sorup cevaplar verebileceksiniz. Sitemiz tamamiyle ücretsiz olmakla birlikte Mühendis Puanı sistemi uygulamaktadır.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Premium Abonelik 📢

Premium abonelik ile sitemizi reklamsız gezebilir, dosyaları sınırsızca indirebilirsiniz.

Daha Fazlası

[Muhendisiz.NET] Tekrar Sizlerleyiz! 🎭

Mühendisiz.NET sitesi forum ve blog sayfası olarak tekrar yayın hayatına başladı. 🤩 Sizlerde forum sayfamıza üye olabilir ve mühendis topluluğumuza katılabilirsiniz.

Daha Fazlası

Mühendis Puanı Sistemi🏆

Bilgi paylaştıkça çoğalır felsefesini benimsemiş olmamız nedeniyle Mühendis Puanı sistemini uygulamaya aldık. Dökümanları indirebilmek için bazı paylaşımlarda bulunmalısınız. 📨

Daha Fazlası
  • Dosya indirebilmek için 2 Mühendis Puanına ihtiyacınız var. Konuya yorum atarak 1 MP Not paylaşarak 6 MP kazanırsınız.
    Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. (Mühendislik Puanı (MP) Nedir?)
  • Mühendis Puanı kazanmaya vakti olmayanlar için ücretli premium üyelik sistemi aktif edilmiştir.
    (Premium Üyelik SATIN AL)
M

Balkon çatlak

indirmek için izniniz yok
Merhabalar. Bu siteye üye olma sebebim bir konu hakkında bilgi almak için fakat sitede nasıl yardım alabilirim veya konu açabilirim çözemedim. Sorunum şu balkonumuzda ufak damar gibi çatlaklar vardı. Depremden sonra bu çatlaklar çoğaldı ve araları çizgi gibi değilde biraz daha açık hale geldi. Annemde çok titiz bir bayan ve sürekli balkonu yıkıyor. Sular bu kırıklardan geçerek zamanla balkonu çürütür mü diye korkmaya başladım. İnce bir beton gibi bir şey mi yapmalıyım yoksa çatılara su akmasın diye dökülen şeylerden mi? Oda bana çok sağlıklı olmaz gibi geldi bastıkça ve zamanla soyulur diye düşünüyorum. Ne yapabilirim danışmak istedim.
Yazar
melancholia
İndirilme
1
Görüntüleme
259
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
5.00 yıldız(lar) 1 rating

Bu kaynağı paylaş

Son incelemeler

Doküman ekleme kısmından eklediğiniz için forum kullanıcıları tarafından görülmesi zor olmuş. Forum içinde normal konu açabilirsiniz.

Çatlaklarınız çok büyük olmamakla birlikte göz ardı edilmemesi de gerekir. Bu çatlaklardan su girdiğinde beton malzemesini yumuşatabilmekte ve tutunabilirliği azaltmaktadır. Ayrıca demirlere ulaşan su paslanmaya da neden olabilir.

Bu çatlakları gidermek için yapılacak bir çok işlem var.
- Balkonda şap atıldı ise bu şap kazınarak tekrar şap atılabilir.
- Mevcut yapının üzerine ince bir şap atılabilir.
- Çatlakları kapatacak derz dolgusu yapılabilir.
- Epoksi kaplama yapılabilir.

En uygun çözüm için bir ustanın gelip görmesi yerinde olur.