YURT DIŞI MAKİNE MÜH. YÜKSEK LİSANSI ÖNERİ VE YORUMLARINIZ ?

Tüm saatler GMT +3 Saat


Full versiyon Görüntüle

YAZAR: ernayvaz
Tarih: 11/10/2016, 13:05Ben makine müh. son sınıf öğrencisiyim.Geçen yaz work and travel yaptım biraz daha ingilizce gelişti ve şu an orta seviye diyebilirim bu yıl da geliştirmeye devam edeceğim. Ve bahar dönemi İzmir de kursa gitmeyi düşünüyorum. 2017 kışın da da Yüksek Lisans için başvuru yapmayı istiyorum. MBA yap diyende var tabi.

- Yüksek lisansı nerede?
- hangi bölüm üzerine yapmalıyım?
- Bana faydası olur mu ?
- Türkiye ye eğer dönersem iş bulma konusunda veya maaş konusunda ki farklılıklar ne olur ?
- yahut hiçbirşekilde niye önermezsiniz ?


TECRÜBE EDİNMİŞ VE YA BİLGİSİ OLAN KİŞİLERDEN YORUMLARI BEKLİYORUM.

şimdiden eyvallah sağolun.[/fade]


YAZAR: keltikli1994
Tarih: 24/10/2016, 12:27


amerika mi avrupa mi dusunuyorsun netleştir önce ona göre öneriler gelir .


YAZAR: ernayvaz
Tarih: 29/10/2016, 00:08


Avrupa da yüksek lisans düşünüyorum malum Amerika daki okullar oldukca pahalı


YAZAR: jurkasyan
Tarih: 18/11/2016, 22:45


Amerikan Üniversitelerinde yüksek lisans yapacak öğrencilerden pek çok üniversite GRE veya GMAT sınav neticesi isteybilir. Bu sınavlar Kanada Üniversiteleri tarafından da istenebilir. Ancak, İngiltere ve Avustralya üniversitelerinden birkaçı haricinde bu sınav neticeleri istenmez. Amerika ve Kanada üniversitelerine yüksek lisans başvurusu için tüm kriterlerin tamamlanması gerekir; örneğin, mezuniyet, Toefl veya IELTS sınav sonucu, Gmat vey Gre sonucları eksiksiz olmak koşuluyla başvuru yapılmaldır. Amerika ve Kanada'da pek az üniversite bunlardan birisi veya birkaçı eksik olursa "şartlı kabul" verir.

Ancak, İngiltere ve Avustralya üniversitelerinin büyük kısmı, öğrencinin bir veya birkaç şartı gerçekleştirmemiş olmasına rağmen "şartlı kabul-conditional acceptance" vermektedir. Öğrenci, kendisine sunulan şartları, belirli bir tarihe kadar- deadline- tamamlayıp üniversiteye sunduğu takdirde "conditional offer" "unconditional offer" e dönüşür.

Hollanda, Almanya, Fransa, Isvec, Italya, Ispanya ve İsviçre gibi ülkelerde İngilizce eğitim dilinde yüksek lisans programları verilmektedir. Bu ülkelerde de yüksek lisans eğitimi bir akademik yıl sürmektedir. Ancak, bazı bölümlerde 2 yıla kadar süren master programları mevcuttur.


Türkiye'den YÖK tarafından tanınan her üniversitenin 4 yıllık bölümlerinden mezun, lisans diplomasına sahip öğrencileri, yurtdışında master programlarına başvuru yapabilir. Bazı Türk öğrenciler, kendi üniversitelerinden aldıkları diplomaların yurtdışında master yapmasına yeterli olmadığı gibi yanlış bir kanıya sahiptirler. Bu bilgi kesinlikle yanlıştır. 4 yıllık bir üniversiteden mezun olan öğrenci- hangi üniversiteden olursa olsun- yurtdışı yüksek lisans programlarına başvuru yapabilir. Önemli olan yur


YAZAR: hazelnut
Tarih: 25/1/2017, 11:02


[Linki görmek için üye olmanız gerekmektedir] seç istedigin alanı ve ülkeyi .eu icin secilmistir .Tüm saatler GMT +3 Saat


Full versiyon GörüntülePhpbb PDA Görünüm
Muhendisiz.net Tarafindan Yazilmistir.
Writed by muhendisiz.net © 2004 - 2007 All rights reserved.