Enerji

Isıcam Pencere Performans Tablosu

Trakyacam.com.tr adresinden edinilen ısıcamların performans tablosu:

isicam-performans-tablolari

● Isıcam Sinerji ve Isıcam Konfor’da kaplama dış camın iç yüzeyinde yer almaktadır.

● “Gün Işığı” ve “Güneş Enerjisi” değerleri, EN 410 standardına uygun olarak laboratuar ortamında ölçülmüş spektral veriler kullanılarak, “TNO Science and Industry “ – WIS 3.01 paket programında hesaplanmıştır.

● Isı geçirgenlik katsayısı olan U değeri ise EN 673 standardına uygun olarak WIS 3.01 programıyla hesaplanmıştır. U değeri hesabında kullanılan emissivite değerleri, laboratuar ortamında EN 673 (Ek A) ve EN 12898’ e uygun olarak ölçülmüştür.

● Camların yüzeyleri boyunca parçalı güneş radyasyonuna maruz kalmaları, gece gündüz arasındaki sıcaklık farkları, camların ısı soğurma katsayıları veya doğrama cinsleri gibi faktörlerden dolayı ısıl kırılma riski ortaya çıkabilmektedir. Bu faktörlere bağlı olarak temperli ya da kısmi temperli cam kullanılması gerekebilir. Bu dokümanda ısıl kırılma risklerine yönelik herhangi bir hesaplama bulunmamaktadır. Bu konu ile ilgili sorularınız için lütfen Trakya Cam ile irtibat kurunuz.

● Bu doküman sadece bilgilendirme amaçlıdır ve içerdiği bilgiler herhangi bir uyarıya gerek olmaksızın Trakya Cam tarafından değiştirilebilir.

● Bu dokümanda verilen değerler ile fiili değerler arasında kullanım yerindeki koşullara bağlı olarak farklar oluşabilir. Bu farklardan dolayı Trakya Cam hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici

Reklam engelleyici eklenti kullandığınızı fark ettik. Muhendisiz.Net web sitesini verimli kullanabilmek için lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.