Hoş Geldin, Mühendis!

Tüm mühendislerin ve mühendis adaylarının yer aldığı forum sayfamıza kayıt olmalısınız. Kayıt olduktan sonra tüm ders notlarına, teknik dokümanlara erişim sağlayabilecek, sorularınızı sorup cevaplar verebileceksiniz. Sitemiz tamamiyle ücretsiz olmakla birlikte Mühendis Puanı sistemi uygulamaktadır.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Premium Abonelik 📢

Premium abonelik ile sitemizi reklamsız gezebilir, dosyaları sınırsızca indirebilirsiniz.

Daha Fazlası

[Muhendisiz.NET] Tekrar Sizlerleyiz! 🎭

Mühendisiz.NET sitesi forum ve blog sayfası olarak tekrar yayın hayatına başladı. 🤩 Sizlerde forum sayfamıza üye olabilir ve mühendis topluluğumuza katılabilirsiniz.

Daha Fazlası

Mühendis Puanı Sistemi🏆

Bilgi paylaştıkça çoğalır felsefesini benimsemiş olmamız nedeniyle Mühendis Puanı sistemini uygulamaya aldık. Dökümanları indirebilmek için bazı paylaşımlarda bulunmalısınız. 📨

Daha Fazlası
  • Dosya indirebilmek için 2 Mühendis Puanına ihtiyacınız var. Konuya yorum atarak 1 MP Not paylaşarak 6 MP kazanırsınız.
    Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. (Mühendislik Puanı (MP) Nedir?)
  • Mühendis Puanı kazanmaya vakti olmayanlar için ücretli premium üyelik sistemi aktif edilmiştir.
    (Premium Üyelik SATIN AL)

User password expired durumunda RDP problemi.

turkmedia

Moderatör
Katılım
8 Ara 2022
Mesajlar
840
Mühendis Puanı
1,774
Herkese Merhaba,

Belirli periyodlarla passwordlerimiz expired olur ve bu neredeyse herkesin sıkça yaşadığı durumlardandır, Expired durumda olan credentials ile bir RDP aracılığıyla bir makineye bağlantı gerçekleştirilmeye çalışıldığında expired olan şifrenin değişimi gerektiği için RDP ile bağlantı sağlanılamadığı durumlar mevcut olup, böyle durumlarda aşağıda belirttiğim yöntem ile pratik bir şekilde RDP problemini gidermek ve manuel olarak change password işlemini gerçekleştirmemiz mümkündür.Remote Desktop Connection Açılr erişim sağlanmak istenen makine için IP adresi ve credentials girilir.

> Show options sekmesi tıklanır ve Save As ile istenilen bir path üzerine kaydedilir.

> Kaydetmiş olduğumuz .rdp uzantılı dosya Notepad ile açılır.

> enablecredsspsupport:i:0 komutu dizinin en altına yazılır ve notepad kaydedilir.

> Ardından düzenlemiş olduğumuz RDP dosyası ile yeniden bağlantı sağlanır ve sonrasında expired olan password değişimi kolayca gerçekleştirilebilir.

> Aynı rdp dosyası editlenip IP adresleri değiştirilerek başka credentials bilgileri içinde kullanılabilmektedir.Faydalı olması dileğiyle,
 

Son kaynaklar