Fuarlar

Enıpe 2. Enerji Verimli Ürünler Fuarı- İstanbul

“Enerjide Verimlilikten Tasarrufa 360” temalı ENIPE 2. Enerji Verimli Ürünler Fuarı, 23-26 Kasım’da İstanbulFuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Derneği (ENVER) tarafından yapılan açıklamada, artan nüfusa paralel olarak dünyada enerjiye olan ihtiyacın her geçen gün büyüdüğü ve enerji talebinin karşılanabilmesi için verimli ürünlerin kullanımının artırılması gerektiği belirtildi.

Alınacak önlemlerle enerji faturalarının yüzde 30’dan fazla azaltılmasının gelecek 10 yılda ülke ekonomisine 65 milyar lira katkı sağlayacağının vurgulandığı açıklamada, “Bu miktarla 6 ünite , 7 AtatürkBarajı, 10 havalimanı, 10 adet 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, 16 bin okul ya da 3 bin 200 tam teşekküllü hastane gibi alternatif yatırımlar gerçekleştirilebilir.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerji Verimliliği Derneği İstanbul Şube Başkanı Rasim Mazlum, “Küreselleşen dünyada işletmeler için en önemli ekonomik tedbirlerin başında, üretimde enerji verimliliği ve bireysel geliyor. Her alanda enerji verimli ürünler kullanmak çok önemli.” değerlendirmesinde bulundu.

Mazlum, basit yöntem ve araçlar kullanarak normal enerji tüketimine göre yılda 4’te 1 daha fazla enerji tasarrufu sağlanabileceğini ifade etti.

Fuarda enerjide verimlilik ve tasarruf sağlayan ürünler tanıtılacak. Fuara, yenilenebilir enerji, finans, akaryakıt, otomotiv, lojistik, ambalaj, aydınlatma ve bilişim gibi çeşitli sektörlerden çok sayıda temsilci katılacak.

23~26 Kasım 2017
Ülke – Şehir :
TURKIYE – IFM – Yeşilköy
Sektör :
Enerji Isı ve
Ürünler :
Enerji, Enerji Verimliliği,Yenilenebilir Enerji Konularunda Yeni eknolojiler, Uygulamalar, Hizmetler, Danışmanlık, Finansal Kuruluşlar
Organizatör :
IDTM
Web :
www.idtm.com.tr
ÖNEMLİ ! Fuarı ziyaret etmeye karar vermeden önce, fuarın organize edildiği tarihleri ve yukarıdaki bilgileri organizatör web sitesinden kontrol etmeyi unutmayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici

Reklam engelleyici eklenti kullandığınızı fark ettik. Muhendisiz.Net web sitesini verimli kullanabilmek için lütfen reklam engelleyiciyi kapatınız.