Mesaj Panosu

karabük üniversitesi imalat mühendisliği staj defteri

Mesaj Panosu

Staj dosyaları

Yeni Başlık Gönder
Cevap Gönder   

« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar Mesaj

Üye
Üye
Durum:Offline
Üye No: 43593

MesajTarih: 11/7/2016, 16:00    Mesaj konusu: karabük üniversitesi imalat mühendisliği staj defteri Alıntıyla Cevap Gönder

Akdaş Döküm A.Ş., karabük üniversitesi teknoloji fakültesi imalat mühendisliği staj defteri

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ
TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ

STAJ DEFTERİ

Ad Soyad:
Bölüm: İmalat Mühendisliği

KARABÜK-2014

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ, TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
STAJ UYGULAMASINDA YAPILACAK İŞLEMLER

Adım 1: Ders Kayıt: Staj yapacak öğrenciler öncelikle Ders kayıt döneminde staj derslerini kodlayarak Endüstri Stajı dersini almış olmaları gerekir (Son Tarih: Ekle-sil haftasıdır).
Adım 2: Staj Başvuru: Öğrenciler Staj başvurusunda bulundukları firmaya, Üniversitemizin öğrencisi olduğunu gösterir “Ek-1:Staj Başvuru Belgesi”ni doldurup, bölüm Başkanı ve Dekanlığa imzalatıp firmaya vereceklerdir (Son Tarih: Nisanın Son haftası).
Adım 3: Staj Kabul: Öğrencinin staj başvurusunda bulunduğu firma, öğrencinin staj yapmasını kabul ettiği takdirde “Ek-2: Staj Kabul Belgesi”’ni doldurup öğrenci vasıtasıyla Üniversiteye gönderecektir. Öğrenciler Ek-2 Belgesini verirken sigortalarının yapılabilmesi için aynı zamanda “Ek-3: Staj Sigorta Yatırma Belgesi”’ni de doldurup bölüme teslim etmeleri gerekir. (Son Tarih: Nisanın son haftası)
Adım 4: Staj Değerlendirme: Bölüm başkanlıklarında toplanan “Ek-2: Staj Kabul Belgeleri” Mayıs Ayının 15 ne kadar değerlendirilip Staj yeri kabul edilen öğrenciler panodan ilan edileceklerdir. Staj yeri kabul edilmeyen öğrenciler ve Zorunlu nedenlerle staj kabul belgesini getiremeyen öğrenciler Mayıs ayının son gününe kadar bölümlerine teslim edip Staj yerlerini onaylatmak zorundadırlar.
Adım 5: Sigorta Primlerinin Yatırılması: Bölümler, staj yapan öğrencilerin listesini oluşturup sigorta primlerini yatırmak üzere ilgili birime verecektir. Sigorta işlemlerini yapan birim “Ek-3: Staj Sigorta Yatırma Belgesi”’nin son kısmını doldurup bölümlere teslim edecektir. (Son Tarih: Haziranın Birinci haftası, staj tarihi esastır. Staj başlamadan en az üç hafta önce Ek-3 işlemlerinin tamamlanması gerekir. Her türlü sorumluluk öğrenciye aittir)
Adım 6: Staj Başlama Belgelerinin Teslim Alınması: Haziranın son haftası içerisinde Öğrenciler Bölümlerden “Ek-3: Staj Sigorta Yatırma Belgelerini” teslim alıp ilgili firmalara staj yapmak üzere gidecektir.
Adım 7: Stajın Yapılması: Yaz Döneminde 24 İş günü olarak stajlar yapılacaktır. Öğrenciler staj süresince Staj defterlerini doldurup firmaya onaylattıracaklardır.
Adım 8: Stajın Tamamlanması: Staj bitiminde, Staj Defterini (bu defter, Teknoloji Fakültesinin internet sayfasında örneği vardır) ve Staj Sicil Fişini (kapalı bir zarf içerisinde) ilgili bölüm sekreterliğine teslim edeceklerdir (Son Tarih: Eylül’ün ilk haftası). Evrakların bölüm sekreterliğine tesliminden öğrenci sorumludur.
Adım 9: Notların Girilmesi: Bölümler Staj defterlerini inceleyip, stajı kabul edilen öğrencilerin notlarını sisteme gireceklerdir (Son Tarih: Eylül ayı içerisinde sistem açık olduğu sürece içinde notlar girilecektir).

Önemli !. bu yönerge ve/veya idarenin bilgisi dışında hareket edenler doğacak aksamalar belki stajlarının geçerli sayılmaması gibi her türlü durumlardan sorumludur. Bu yönergeye staj yapan öğrencilerin harfiyen uyması zorunludur. Ek-1, Ek-2, Ek-3 belgelerinin eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmasından ilgili öğrenci sorumludur. Unutulmamalıdır ki her türlü aksama öğrencinin stajının sayılmaması gibi ciddi sonuçlar doğurabilir. Her türlü sorumluluk öğrenciye aittir.
Tarih Çizelgesi (Buradaki tarih gösterimi, yaklaşık tarihleri göstermektedir, hafta başları yıldan yıla değişebilir)

Adım Yapılacak işlem ŞUBAT MART NİSAN MAYIS HAZİRAN TEMMUZ AĞUSTOS EYLÜL
1 Ders Kayıt
2 Staj Başvuru
3 Staj Kabul
4 Staj Değerlendirme
5 Sigorta Primlerinin Yatırılması
6 Staj Başlama Belgelerinin Teslim Alınması
7 Stajın Yapılması
8 Stajın Defterlerinin Teslimi
9 Notların Girilmesi

STAJ YAPAN ÖĞRENCİNİN
Adı Soyadı:
Öğrenci Numarası:
Bölümü: İmalat Mühendisliği
Staj Başlangıç Tarihi: 11/08/2014
Staj Bitiş Tarihi: 11/09/2014
Tarih:
Öğrencinin İmzası:

STAJ YAPILAN İŞ YERİNİN
İletişim Bilgileri Firma Adı: Akdaş Döküm Sanayi ve Ticaret A.Ş
Adresi:
Telefon ve Faks:
E-maili:

İş Yerinin Özellikleri Çalışan eleman sayısı: 509
Lisans mezunu personel sayısı: 54
Staj yapabilecek öğrenci kontenjanı: 35
Servis, yemek, v.b. sosyal hizmetleri: Servis, yemek.
Üretim türü ve kapasitesi:
Makine Parkı:
Diğer Bilgiler:

Yetkili İmza Firma Yetkilisinin Adı Soyadı:
Görevi:
Tarih:
İmza Kaşe:

STAJ KOMİSYONU
Defter Kontrolü Kontrol Eden Öğretim Elemanın Adı Soyadı: Sonuç
Tarih:  Kabul  Red
İmza:

Onay
(Bölüm Başkanı Kaşe, İmza):

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ, TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
STAJ SİCİL FİŞİ
STAJ YAPAN ÖĞRENCİ
Adı Soyadı:
Öğrenci Numarası:
Bölümü: İmalat Mühendisliği
Staj Başlangıç Tarihi: 11/08/2014
Staj Bitiş Tarihi: 11/09/2014
Tarih:
Öğrencinin İmzası:

STAJ YAPILAN İŞ YERİ
İletişim Bilgileri Firma Adı: Akdaş Döküm Sanayi ve Ticaret A.Ş
Adresi:
Telefon ve Faks:
E-maili:

Amirin Öğrenci Hakkında Görüşleri PUAN(%) DÜŞÜNCE
Öğrencinin Devam Durumu:
Verilen işi vaktinde ve tam yapma:
Amirlerine karşı tavır ve hareketi:
İş Arkadaşlarına karşı tutum ve davranışı:
Öğrencinin Teorik Bilgisi:
Öğrencinin Pratik Bilgisi:
Öğrencinin Takım Çalışması Kabiliyeti:
Öğrenci ile mezuniyeti sonrası çalışmayı düşünürmüsünüz:
Ek Bilgiler:

Yetkili İmza Firma Yetkilisinin Adı Soyadı:
Görevi:
Tarih:
İmza Kaşe:

Not: Bu staj sicil fişi İş yerinin öğrenci hakkında görüşlerini ifade eder. Staj fişleri kapalı, ağzı mühürlü/imzalı bir zarf içerisinde öğrenci vasıtasıyla Üniversiteye staj defterleri ile birlikte teslim edilecektir.

İŞ YAPRAĞI Staj Tarihi: Yapılan İş: Sayfa No: 1
Yetkili İmza

STAJYERİ ADI-SOYADI: HASBİ TÜRKSEVER OKUL NO: 2012010805006
TARİH GÜN MESAİ
SAATİ STAJ KONULARI STAJYERİN İMZASI
1 11/08/2014 Pazartesi 9 Oryantasyon
2 12/08/2014 Salı 9 Oryantasyon
3 13/08/2014 Çarşamba 9 Talaşlı imalat
4 14/08/2014 Perşembe 9 Talaşlı imalat
5 15/08/2014 Cuma 9 Talaşlı imalat
6 18/08/2014 Pazartesi 9 Talaşlı imalat
7 19/08/2014 Salı 9 Talaşlı imalat
8 20/08/2014 Çarşamba 9 Talaşlı imalat
9 21/08/2014 Perşembe 9 Talaşlı imalat
10 22/08/2014 Cuma 9 Talaşlı imalat
11 25/08/2014 Pazartesi 9 Kaynak Tekniği
12 26/08/2014 Salı 9 Kaynak Tekniği
13 27/08/2014 Çarşamba 9 Kaynak Tekniği
14 28/08/2014 Perşembe 9 Kaynak Tekniği
15 29/08/2014 Cuma 9 Kaynak Tekniği
16 01/09/2014 Pazartesi 9 Kaynak Tekniği
17 02/09/2014 Salı 9 Muayene Yöntemleri
18 03/09/2014 Çarşamba 9 Muayene Yöntemleri
19 04/09/2014 Perşembe 9 Muayene Yöntemleri
20 05/09/2014 Cuma 9 Yönetim ve Organizasyon
21 08/09/2014 Pazartesi 9 Yönetim ve Organizasyon
22 09/09/2014 Salı 9 Yönetim ve Organizasyon
23 10/09/2014 Çarşamba 9 Yönetim ve Organizasyon
24 11/09/2014 Perşembe 9 Yönetim ve Organizasyon
Toplam İş Günü Toplam Saat
24 216

İŞ YAPRAĞI Staj Tarihi: Yapılan İş: Sayfa No: 2
11/08/2014 Yetkili İmza

BÖLÜM 1
ORYANTASYON UYGULAMALARI

ORYANTASYON KONULARI
1.İş yerinde üretilen ürünlerin listesi
2.İş yerinin tarihçesi. İş yerinin faaliyet alanları . İş yerinin yerleşim planı, organizasyon yapısı ve birimlerin görevleri.
2.Toplam işçi, idari personel ve teknik personel sayıları.
3.İdareci, mühendis, tekniker, teknisyen ve işçilerin görevleri. Kuruluşun bir mühendisten beklentileri.
4.İş yeri güvenliği eğitimi.
5.Hammadde veya yarı-mamül bir ürünün nihai ürüne dönüşünceye kadar iş yeri içinde geçirdiği üretim ve kalite kontrol işlemleri ve iş akışı şeması.
6.İşletmede uygulanan bakım teknolojileri ve hizmetleri
7.İş yerinde uygulanan imalat teknolojilerinin ve ölçme tekniklerinin belirlenmesi

İŞ YAPRAĞI Staj Tarihi: Yapılan İş: Sayfa No: 3
11/08/2014 ORYANTASYON UYGULAMALARI
Yetkili İmza

1.1. Firma Hakkında Genel Bilgiler
1982 yılında 500ton/yıl kapasite ile üretime kiralık bir tesiste başlamıştır.Daha sonra 1987 yılında Ankara-İstanbul karayolundaki kendi fabrikasına taşınarak kapasitesini 3000 ton/yıl oranına yükseltti.2000 yılında Ankara organize sanayi bölgesinde reçineli kum teknolojisi ile donatılmış ikinci fabrikasını devreye sokarak yıllık kapasitesini 10000 tona yükseltti.2006 yılında modern kalıplama ve ergitme teknolojile ile donatılmış dökümhanesini yeni Sincan organize sanayi bölgesinde devreye sokarak üretim kapasiteini aynı yıl iki misline çıkarmıştır. Bugün Akdaş, iki dökümhane ve bir adet talaşlı imalat fabrikası olmak üzere üç ayrı tesiste toplam kapladığı alan 34.200 m2 kapalı ve 52.000 m2 açık alanda üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 44 ton sıvı maden kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük döküm fabrikalarından olup, yıllık 25.000 ton üretimin 75%'den fazlasını ihraç etmektedir.Ayrıca 2010 yılında kapasitesini 120 ton tek parça ve 50000 ton/yıla çıkarmak amacıyla organize sanayi bölgesinde aldığı 40000m2 yer bugünlerde devreye yeni yeni girmeye başlamıştır. Akdaş,509 personel 26 mühendis ile otomotiv, çimento, inşaat, enerji, gıda, makina imalatı, madencilik ve taş kırma, denizcilik ve demir-çelik gibi sektörlere ürünler üretmektedir.

!  .
Üst Bölüm
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder
Müteşekkir Olan Üyeler
1 bu mesaj sahibine müteşekkir oldular.

Üye
Üye
Durum:Offline
Üye No: 49812

MesajTarih: 4/7/2018, 18:05    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

devamı yok mu kardeşim.
Üst Bölüm
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder
Mesajları göster:   

Yeni Başlık Gönder    Mesaj için teşekkür et
Cevap Gönder   

Mesaj Panosu

Staj dosyaları

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti gönderemezsiniz
Bu forumdan eklenti indiremezsiniz

Bookmark this page to Facebook Bookmark this page to Twitter Bookmark this page to GoogleBookmark this page to Delicious Bookmark this page to Digg Bookmark this page to Blogmarks Bookmark this page to Blinklist Bookmark this page to Furl Bookmark this page to linkaGoGo Bookmark this page to Reddit Bookmark this page to Simpy Bookmark this page to Technorati Bookmark this page to Spurl Bookmark this page to Yahoo!

Benzer Başlıklar
Başlık Yazar Forum Cevap Son Mesajlar
Yeni mesaj yok Karışık Mühendislik staj defterleri huso Staj dosyaları 142 2/7/2018, 13:15 Son gönderilen mesajlar
berkurt1
Yeni mesaj yok Önemli: cnc talaşlı imalat torna imalat takım... maximen Cnc-Torna ..vb tezgahlar(Talaşlı im.) 1 9/11/2008, 21:31 Son gönderilen mesajlar
huso
Yeni mesaj yok Önemli: İstanbul Üniversitesi mi Marmara Üniv... ziwawa Genel Sohbet 8 25/1/2016, 13:39 Son gönderilen mesajlar
keltikli1994
Yeni mesaj yok Önemli: Mesleki staj veya proje bazlı staj ar... mrtaltinok Staj İlanları 6 19/9/2016, 15:18 Son gönderilen mesajlar
mert1996
Yeni mesaj yok Önemli: Talaşlı imalat videoları huso Cnc-Torna ..vb tezgahlar(Talaşlı im.) 56 3/7/2014, 11:38 Son gönderilen mesajlar
huseyinkarakaya
Yeni mesaj yok Önemli: benzetim (simülasyon) ders notları (k... by_EpYn Endüstri Mühendisleri 110 30/9/2017, 23:00 Son gönderilen mesajlar
s10er
Yeni mesaj yok Önemli: Makina Mühendisliği İş İlanları huso İşveren İlanları 351 30/12/2016, 12:37 Son gönderilen mesajlar
mechanic80
Yeni mesaj yok Önemli: Makine mühendisliği deneyleri ,5 adet mahrocan Ders notları/Föyler/Lab.lar(makine müh) 15 26/4/2017, 00:34 Son gönderilen mesajlar
batman7211
Yeni mesaj yok Önemli: kaynak mühendisliği eğitimi 7000TL ?? celikihsan87 Kaynak & Lehimleme 1 10/4/2010, 00:27 Son gönderilen mesajlar
miramax
Yeni mesaj yok Önemli: İstanbul'da Kaynak Mühendisliği Eğiti... huso Programlama /Y.Dil/Teknik Eğitim Kursları 28 17/12/2015, 20:47 Son gönderilen mesajlar
herakles

Kod Çalışma Süresi = 0.0778 saniye, SQL Sorgu Adedi = 27, GZIP = Kapalı Hata denetimi = Kapalı,