Mesaj Panosu

adopen üretim stajı - kocaeli üniversitesi

Mesaj Panosu

Staj dosyaları

Yeni Başlık Gönder
Cevap Gönder   

« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar Mesaj

Durum:Offline
Üye No: 49104

MesajTarih: 11/8/2017, 22:35    Mesaj konusu: adopen üretim stajı - kocaeli üniversitesi Alıntıyla Cevap Gönder

adopen üretim stajı ayrıntılı

1. İşletmenin adını, adresini, kuruluş tarihini, personel sayısını ve hangi sektör içinde yer aldığını belirtiniz.

Ü.Y.F.1
işletmenin adı ; ACCADO KİLİT SİSTEMLERİ AKSESUAR YAPI MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
işletmenin adresi; Antalya organize sanayi bölgesi , 2. kısım mah. 21. cad. no 10\A Antalya
Kuruluş tarihi ; 10.02.2009
Personel sayısı ; 367
sektör ; PVC Pencere ve Kapı Sektörü

ACCADO, 2009 yılında Türkiye'deki PVC Pencere ve Kapı sektöründeki kuruluşların koşulsuz müşteri memnuniyetlerini ve beklentilerini karşılayabilmek üzere 8000  kapalı alanda Antalya'da kurulmuştur.
Çift açılım projesi 2010 yılının 3. çeyreğinde gerçekleşmiş olup hizmete girmiştir. ACCADO Çift açılım Projesiyle Alanını 15.000 ' ye personel sayısını da, 360' a çıkartarak müşterilerine hizmeti en iyi şekilde sunmaya çalışmaktadır.
ACCADO ’ da AR-GE çalışmaları ve otomasyon çalışmalarına ağırlık verilmiş olup, bu bağlamda

KONTROL SONUCU:

İnşaat grubu şirketler ;
FABRİKEV
ADO İNŞAAT
Yapı elemanları ;
ADOKAPI
PLADECK
PANADO
DECKADO

3)İşletmenin büyüklüğünü çeşitli ölçütlere göre (toplam personel sayısı, toplam aylık/yıllık satışları, toplam üretim kapasitesi, vb.) ifade ediniz. Bu ölçütlerden yararlanarak, işletmenin aynı sektördeki diğer işletmelerle karşılaştırmasını yapınız.

genel müdürlük;6
Satış ; 8
satın alma ; 5
idari işler personeli ; 9
üretim planlama ;3
Finans : 4
arge ; 4
Kalite kontrol ; 4
Bakım onarım ;21
forklift;3
preshane ;14
ispanyolet montaj ; 130
ment. mon. + kol mont. ;41
metal enj +plastik enj. + boyahane ;53
kaplama ; 50
depolar ;11
olmak üzere toplamda 367 personeli vardır.

İşletmenin toplam üretim kapasitesi ortalama 1 milyon adet üründür. ACCADO da yaklaşık olarak 2000 çeşit ürün üretilmektedir. Siparişe göre üretim yapıldığı için herhangi bir ürünün her aya ilişkin üretim miktarlarından bahsedilemez. Üretimi en çok ve sürekli olan ürünlerin toplam aylık ve yıllık satışları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

ÜRÜNLER
YILLIK ORTALAMA SATIŞLAR
AYLIK ORTALAMA SATIŞLAR
Çift Açılım
1.000.000
75.000
Tek açılım
2.000.000
160.000
Kilitli kapı
400.000
30.000
Menteşe
4.000.000
300.000
Orta kayıt
2.000.000
200.000
Karşılık
2.500.000
200.000
Pencere Kolu
250.000
20.000
Kapı kolu
200.000
25.000
Tablo 1 ; Ürünler ve aylık ve yıllık satışlar
Bu ölçütler göz önüne alınarak satış pazarlama , muhasebe ve finans bölümlerinden alınan bilgilere göre işletmenin kendine rakip olarak gördüğü şirketler ;VORNE , KALE , G-U, YELKEN ve GEVİSS üretim işletmeleridir. ACCADO toplam üretim kapasitesi , üretim yeri genişliği , çalışan personel sayısı gibi ölçütlere bakıldığında VORNE’ den sonra ikinci sırada yer almaktadır. Bu başarılı sonucun sebebi ; ACCADO nun kaynaklarını verimli kullanması , Asgari ulusal ve uluslararası standart şartlarında üretim yaparak, ürün ve hizmet kalitemizden ödün vermemesi ,Sürekli iyileştirme ve geliştirme anlayışı içerisinde olmasıdır.

4. İşletmenin kuruluş yerini kroki bir çizim ile gösteriniz. Bu çizimde, işletmeye komşu işletmeleri, genel olarak bilinen kuruluş ve/veya yerleri de (varsa) gösteriniz. İşletmenin kuruluş yerini, üretilen ürünün ya da hizmetin sunulacağı pazara yakınlığı, işletmeye ve işletme için gerekli yerlere (örn liman, havaalanı, şehirlerarası yollar, vb.) ulaşımın kolaylığı, üretim veya hizmet için gerekli malzeme (örn. hammadde kaynağına yakınlık), enerji (örn. trafo, baraj, vb) ve personel temininin sağlanma kolaylığı ölçütlerine göre değerlendiriniz. Bu değerlendirme ölçütlerine siz de ekleme yapabilirsiniz. Değerlendirmelerinizi, işyeri seçiminin doğruluğunu veya yanlışlığını bu ölçütleri dikkate alarak ayrıntılı bir şekilde açıklayarak yapınız. Neden doğru neden yanlış olduğunu belirtiniz.

KONTROL SONUCU:
Üst Bölüm
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder
Mesajları göster:   

Yeni Başlık Gönder    Mesaj için teşekkür et
Cevap Gönder   

Mesaj Panosu

Staj dosyaları

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti gönderemezsiniz
Bu forumdan eklenti indiremezsiniz

Bookmark this page to Facebook Bookmark this page to Twitter Bookmark this page to GoogleBookmark this page to Delicious Bookmark this page to Digg Bookmark this page to Blogmarks Bookmark this page to Blinklist Bookmark this page to Furl Bookmark this page to linkaGoGo Bookmark this page to Reddit Bookmark this page to Simpy Bookmark this page to Technorati Bookmark this page to Spurl Bookmark this page to Yahoo!

Benzer Başlıklar
Başlık Yazar Forum Cevap Son Mesajlar
Yeni mesaj yok Önemli: benzetim (simülasyon) ders notları (k... by_EpYn Endüstri Mühendisleri 109 29/5/2017, 21:06 Son gönderilen mesajlar
energy
Yeni mesaj yok Önemli: İstanbul Üniversitesi mi Marmara Üniv... ziwawa Genel Sohbet 8 25/1/2016, 13:39 Son gönderilen mesajlar
keltikli1994
Yeni mesaj yok Önemli: Kocaeli Üni. Elo-hab PLC Ders Notları silistre Bilgisayar/Elektrik&Elektronik ve Haberleşme Mühendisleri 131 21/11/2016, 17:42 Son gönderilen mesajlar
erdi_kync
Yeni mesaj yok Önemli: Kocaeli anadolu teknik ve endüstri me... huso Önerdikleriniz 0 20/1/2010, 11:44 Son gönderilen mesajlar
huso
Yeni mesaj yok Önemli: endüstri müh. arsivi(yalın üretim-bul... by_EpYn Endüstri Mühendisleri 82 29/5/2017, 21:04 Son gönderilen mesajlar
energy
Yeni mesaj yok Kocaeli üniversitesi adi diferansiyel... hcozalp Ders notları/Föyler/Lab.lar(makine müh) 0 17/1/2013, 21:52 Son gönderilen mesajlar
hcozalp
Yeni mesaj yok simülasyon vize soruları kocaeli üniv... despohakan Endüstri Mühendisleri 0 26/4/2009, 22:10 Son gönderilen mesajlar
despohakan
Yeni mesaj yok otomatik kontrol kocaeli üniversitesi... merumma Ders notları/Föyler/Lab.lar(makine müh) 0 26/4/2014, 11:57 Son gönderilen mesajlar
merumma
Yeni mesaj yok Kocaeli Üniversitesi Aydınlatma Lab. ... Omer Bilgisayar/Elektrik&Elektronik ve Haberleşme Mühendisleri 0 4/12/2012, 04:42 Son gönderilen mesajlar
Omer
Yeni mesaj yok kocaeli üniversitesi malzeme ders not... huso Ders notları/Föyler/Lab.lar(makine müh) 0 28/10/2009, 15:02 Son gönderilen mesajlar
huso

Kod Çalışma Süresi = 0.0721 saniye, SQL Sorgu Adedi = 25, GZIP = Kapalı Hata denetimi = Kapalı,